вторник, 1 июля 2014 г.

Експерти дослідили, як на Львівщині затриманих забезпечують правовою допомогою

Сьогодні, 1 липня, у Львові відбувся круглий стіл «Надання правової допомоги затриманим у Львівській області».



Про це повідомили у благодійні організації «Твоє право».


Як зазначається, організація «Твоє право», незалежна позапартійна громадська організація, у березні-квітні цього року провела дослідження ефективності запровадження системи безоплатної вторинної правової допомоги затриманим органами внутрішніх справ у Львівській області. Дослідження тривало з 1 січня по 31 грудня 2013 року. Безоплатна вторинна правова допомога є державною гарантією усім особам, які потрапили під кримінальне або адміністративне затримання.


В рамках дослідження експерти благодійної організації «Твоє право» провели моніторингові візити до районних відділів міліції Львівської області, де мали змогу ознайомитись із документацією. Також експерти звернулись з інформаційними запитами до Головного управління МВСУ у Львівській області, Львівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, районних судів Львівської області та провели опитування адвокатів.


У 2013 році органами МВС було затримано 630 осіб, при цьому понад 70% затримань відбулось у другій половині року. У майже 31% випадків працівники міліції повідомили адвокатів про затримання особи до однієї години, у 14% випадків з моменту затримання до моменту повідомлення пройшло від однієї до трьох годин, у 20% випадків особу «маринували» понад три години, і у майже 19% випадків неможливо встановити цей час.


Після повідомлення про затримання адвокати достатньо оперативно реагували і прибували для захисту затриманого. Так, у понад 51% випадків вони прибули до однієї години після повідомлення, у 19% випадків пройшло від однієї до трьох годин, в майже 4% випадків особа змушена була чекати на прибуття адвоката понад три години.


Щодо інших висновків дослідження, треба відзначити:


було зафіксовано випадки незаконного утримання осіб добу і більше; було зафіксовано випадки невчасного повідомлення про затримання; зафіксовано скарги адвокатів на несвоєчасність оплати за надані послуги; адвокати підтвердили неефективність механізмів оскарження неправомірних дій працівників МВС; адвокати сприяють кращому захисту процесуальних прав затриманих.


Участь в обговоренні результатів дослідження взяли адвокати, члени Громадської ради при Головному управлінні МВСУ у Львівській області, члени Громадської ради при Головному управлінні юстиції у Львівській області, представники міліції та небайдужі містяни. Учасники круглого столу прийшли до висновку, що подібні механізми захисту прав затриманих осіб потрібно розвивати і вдосконалювати, разом із комплексним реформуванням усієї системи правоохоронних органів.


По материалам http://zik.ua/


Новини Львова






from Новини Львову http://lvivnews.net/%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%82%d0%b8-%d0%b4%d0%be%d1%81%d0%bb%d1%96%d0%b4%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d1%8f%d0%ba-%d0%bd%d0%b0-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%89%d0%b8%d0%bd%d1%96-%d0%b7%d0%b0/

http://lvivnews.net

Комментариев нет:

Отправить комментарий