До теми
- У школах хочуть скасувати осінні і весняні канікули ZAXID.NET
- У Львові відмовились від гучного святкування Першого дзвоника ZAXID.NET
- Львівські школи візьмуть під охорону.
З 1 вересня доступ дорослих у львівські школи буде обмежений – навіть для батьків ZAXID.NET - Львівські школярі вчитимуться по суботах.
З метою економії енергоресурсів у львівських школах хочуть зробити двомісячні зимові канікули ZAXID.NET
Шкільне приладдя у Львові перевірили в лабораторії Держстандартметрології
СЮЖЕТИ випуску
Експерти Львівстандартметрології перед 1 вересня вирішили протестувати шкільну форму, ранці та інше приладдя. Наразі товари для лабораторної перевірки взяли лише від українських виробників. У підсумку жодних відхилень від стандартів не виявили.
Шкільні форми фахівці стандартметрології протестували на правдивість задекларованого складу тканини, а також на її міцність і якість пофарбування. Склад тканини в лабораторії радять перевіряти і на фабричному маркуванні, і на дотик. Синтетика на руку завжди буде жорсткіша і більш гладка, наголосила інженер лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» Любов Кривуля.
Окрім цього, за її словами, дуже важливо, чи якісно пофарбована форма, у якій дитина ходитиме щодня. «Переконатись у стійкості фарби можна навіть під час покупки форми. Треба взяти біленьку тканину чи хустинку, якщо фарба залишиться на цій хустинці чи тканині, яку ви взяли, – це вказує на погане пофарбування», – зазначила Любов Кривуля.
А от витривалість шкільного рюкзака в лабораторії випробовують вагою. Сім кілограмів у нього закладають на п’ять днів і тримають підвішеним на перекладині. Увесь цей час спостерігають за виробом – чи витримають лямки і дно рюкзака. Про це розповів заступник начальника лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» Олександр Белущенко.
Що ж до учнівських зошитів, то в них фахівці контролюють щільність паперу – аби сторінки не просвічувалися і крізь них не пробивалось чорнило. Наступна позиція – колір сторінок. Він не повинен бути разюче білим, але також і не сірим. А спеціальним приладом перевіряють ширину лінійок і полів, бо це також впливає на зір школяра, зазначили в лабораторії.
Фарби для малювання і пластилін у лаборантів – на особливому контролі, бо за державними стандартами вимоги до них, як до харчів. Тож це приладдя завжди перевіряють на токсичність і мікробіологічний склад. «Раніше траплялось, що були проблеми з мікробіологією. Знаходили там кишкову паличку і навіть були пліснява та дріжджі. Знайшли і причину цих порушень. Це була неякісна вода, можливо, навіть технічна», – розповів Олександр Белущенко.
Натомість цього разу внаслідок перевірки відхилень від стандартів не виявили в жодному з товарів. Зазвичай на державну експертизу свою продукцію надсилають самі ж виробники, аби отримати сертифікат якості. Хоча трапляються звернення і від скаржників. Однак приватна експертиза платна і коштує від 300 до 1000 грн.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
from Новости Винницы http://novosti.vn.ua/%d1%88%d0%ba%d1%96%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b4%d1%8f-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%96%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%b8/
http://novosti.vn.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий