Житомирські студенти в рамках соцпроекту хочуть озеленити парк і встановити «розумні» урни Сьогодні, 13:29 Посадити нові дерева, а старі використати для виготовлення лавок вирішила команда студентів Житомирського державного технологічного університету у Малинському парку. Щоправда, поки лише в рамках соціального проекту. Усі розрахунки вже провели і сподіваються, що таким чином вдасться не лише озеленити й облагородити зону, але й створити умови для активного відпочинку жителів міста, і підвищити рівень їх екологічної свідомості.
«Міські парки — це найдоступніший спосіб опинитися на природі для тих, хто не має можливості регулярно виїжджати за місто, — каже ініціатор проекту Наталія Гончаренко. — Побажання громадян до місць свого відпочинку досить зрозумілі, адже їм хочеться, щоб в парках було чисто, зелено, красиво і зручно. Незважаючи на швидкий розвиток технологій, появу нових інформаційних та ігрових пристроїв, активний відпочинок на природі залишається актуальним завжди. Однак не всі покоління мають умови для повноцінного дозвілля. Це зумовлено як і низьким рівнем благоустрою парків і дитячих майданчиків, та і відсутністю умов повноцінного відпочинку для всіх вікових категорій — дітей, молоді, пенсіонерів».
Разом з тим, студенти вже заручилися підтримкою міського голови Малина, активістів ГО «Еко Фест» та небайдужих жителів міста.
Хочуть не лише висаджувати дерева, але й загалом провести прибирання території парку, пофарбувати огорожу, встановити контейнери для роздільного збору сміття і точки Wi-fi. Для цього вже розробили «розумну» урну, яка відтворюватиме певну мелодію, коли відпочивальники користуватимуться нею. За основу беруться 200-літрові залізні бочки, не придатні для використання, переобладнуються в урни із додаванням технічних деталей.
Мають розмістити на двох ділянках парку по 2 контейнери для скла, паперу і пластику. Запевняють, що такі урни ручної роботи коштуватимуть вдвічі дешевше ніж, ті доя ких усі звикли.
Відповідно до проекту бюджету на урни треба 2100 гривень, на фарбу для них – ще 400, півтори тисячі – на Wi-fi, на витратні матеріали по прибиранню й благоустрою ще близько 1500. За саджанці туї, оцтового дерева, церцису, клену амурського і їх доставку треба заплатити не менше 4, 5 тисяч. Загальна вартість усього проекту – 10 000 гривень.
По материалам http://zhitomir-online.com/
from Новости Житомира http://novosti.zhitomir.ua/%d0%b6%d0%b8%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b8%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d1%81%d1%82%d1%83%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%ba%d0%b0%d1%85-%d1%81%d0%be%d1%86%d0%bf%d1%80%d0%be-2/
http://novosti.zhitomir.ua
Комментариев нет:
Отправить комментарий